وبلاگ

پنج راهکار برای کسب درآمد بیشتر از کسب و کار خود

پنج راهکار برای کسب درآمد بیشتر از کسب و کار خود

همه ما به دنبال کسب ثروت بیشتر از را‌ه‌های درست هستیم، اما شاید به ندرت به این توجه کرده باشیم که کسب ثروت و پول بیشتر نیازمند نوع جدیدی از تفکر و اقدامات حرفه‌ایست!

در این مقاله نکاتی را آورده‌ام که از بین چند ده راهی که خودم تجربه کردم، موثر یافتم.

امیدوارم شما عزیزان نیز با بهره بردن از این راهکارها سطح دستاوردهای مالی خود را رشد دهید.

راهکار شماره یکم : کسب و کار خود را آنلاین کنید

طی آماری که از وزارت ارتباطات اعلام شد، اغلب مردم جامعه از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند که در طی روز حدود 4 ساعت به اینترنت متصل می‌شوند و در فضای مجازی وقت خود را سپری می‌کنند.

با توجه به اینکه در قرنی به سر می‌بریم که اپیلیکشین‌ها روز به روز در حال رشد هستند و سایت‌های فروش در حال گرفتن بازار واقعی هستند، پس باید با این موج پیش برویم، و کم کم کسب و کار خود را با فضای مجازی به روز رسانی کنیم، تا بتوانیم سهم بیشتری از بازار مجازی و واقعی را از آن خود کنیم.
از بین اپیلیکیشن‌هایی که این روزها در امر فروش محصولات و حتی خدماتی مانند آموزش بسیار محبوب و مورد استفاده‌اند می‌توان به اینستاگرام و تلگرام اشاره کرد که سهم زیادی از کاربران فضای مجازی اکثر وقت خود را مشغول کار با آنها هستند.
به شما پیشنهاد می‌کنم خارج از هر کسب و کاری که دارید حتما اطلاعاتی در این‌باره کسب کنید و از این فضا برای رشد درآمد خود استفاده کنید.

(مطالعه کتاب رازهای پولسازی از اینستاگرام نوشته جِرِمی‌مک گلیورِی)

راهکار شماره دوم : تبلیغات

بی‌شک سهم موفقیت همه شرکت‌ها و کسب و کارها، استفاده از اهرم قدرتمند تبلیغات هست، حتما هر ماه مقداری از مبلغ درآمد خود را برای تبلغات کنار بگذارید.

تبلیغات دارای سطوح مختلفی است که با توجه به راهکار شماره یک به شدت به شما پیشنهاد می‌کنم از تبلیغات در فضای مجازی غافل نباشید.

الان کمتر مردم به تراکت و تبلیغات کاغذی که درب منازل پخش می‌شود توجه می‌کنند. ولی باتوجه به جذابیت‌های سمعی، بصری، بشدت از ویدئو مارکتینگ استقبال می‌شود.

می‌خواهم یک نکته را با شما در میان بگذارم که یکی از اساتید تبلیغ‌نویسی مطرح کردند، محصولات شما و یا خدمات شما حتی اگر در سطح عالی باشد، تا زمانی که به دید دیگران نرسانید، خواهانی نخواهد داشت! و این سنگین‌ترین جمله‌ای بود که تا به حال شنیدم، و دقیقا نقطه ضعف خود من در امر آموزش بود!!

همیشه محتواهای عالی طراحی و بر روی ارائه بهتر مطالب نیز بسیار کار می‌کردم ولی در عمل تعداد شرکت کننده‌های کلاس‌هایم بسیار کم بود اما همان تعداد کم همیشه پایان کلاس به من می‌گفتند، استاد تا به حال این سطح از کیفیت آموزشی را دریافت نکرده بودیم ولی برای  ما جای سوال هست که چرا تا قبل شرکت در کلاس، شما را نمی‌شناختیم ؟! و این سوال پر تکرار من را به این اصل آشنا کرد که اگر محتوای عالی هم داشته باشم، تا زمانی که توسط دیگران دیده نشوم، رشدی نخواهم داشت.

تبلیغات هزینه نیست! بلکه تبلیغات بهایی هست که برای دیده شدن و به چشم آمدن پرداخت می‌کنیم.
و این یعنی بهترین و سریعترین راه برای افزایش سطح دستاوردهای مالی.

راهکار شماره سوم : تیم‌سازی موثر

هر انسانی یک میزان توان برای انجام کارها دارد، اما طبق قوانین فیزیک جمع توان دو نفر از مجموع  تک تک توان‌های آنها بیشتر و موثرتر است!
یعنی اگر من بتوانم به تنهایی یک وزنه 60 کیلویی را بلند کنم و شما نیز یک وزنه 40 کیلویی را،
طبق قانون سینرژی من و شما باهم می‌توانیم وزنه‌ای سنگین‌تر از 100 کیلو، مثلا 110 کیلویی را بلند کنیم، زیرا توان‌های ما بر هم، اثر افزایشی دارند که باعث بلند کردن وزنه بیشتر می‌شود.

این امر بجز کارهای فیزیکی بر کارهای ذهنی نیز صادق است!

مثلا اگر قرار باشد من یک مسئله را در کسب و کار خود به تنهایی حل کنم، زمان و انرژی بیشتر نیاز هست، تا زمانی که با یک دوست اقدام کنم.
از این رو از تیم‌سازی به عنوان یک شتاب‌ دهنده در کسب و کار نام برده می‌شود؛

به همین منظور به شما پیشنهاد می‌کنم تیم اجرایی خود را از افرادی بسازید که هم هدف و هم نظر با شما باشند، و کارهای بزرگ را در مدت کوتاهی باهم به سرانجام برسانید و به راحتی شاهد افزایش سطح درآمد خود باشید.

راهکار چهارم :ساخت گروه حامی

در تبلیغات موثرترین روش، تبلیغات ویروسی (دهان به دهان) هست، فقط کافی است مشتریان راضی شما از خدمات و کیفیت محصولات شما در جمع دوستان و خانواده خود، شروع به تعریف کنند، بی‌شک از بین نزدیکان این مشتری، برای شما مشتریان خوبی مراجعه می‌کنند،

زیرا همه ما وقتی دوست و یا شخصی از خانواده که قابل اطمینان هست، درباره موضوعی تعریف می‌کند، ناخودآگاه در ذهن ما اعتمادی شکل می‌گیرد که باعث ترغیب برای تهیه آن محصول و خدمات می‌شود.

حتما از بین مشتریان شما، هستند کسانی که بشدت از محصول و خدمات شما راضی باشند، به شما پیشنهاد می‌کنم در یک دورهمی این دوستان را دعوت کنید و پیشنهاد همکاری دهید.

شما نیز در مقابل برای گروه‌ حامی خود شرایط و تخفیف‌های ویژه و یا مزایای بیشتری نسبت به دیگر مشتریان خود قائل شوید، و یا آموزش‌های اختصاصی و حضوری برای آنها داشته باشید، به این صورت یک هدف برد_برد را به نتجه می‌رسانید.

راهکار پنجم : ارتباط و اتصال

قطعا شما دوست عزیز اهمیت ارتباطات را  در دنیای حاضر می‌دانید، همانطور که در پادکست صوتی با عنوان “معجزه ارتباطات طلایی“ گفتم، تنها کاری که ما از ابتدای صبح تا آخر شب انجام می‌دهیم، خلق ارتباطات با خداوند، خود و دیگران است!

پس می‌توانیم بگوییم که ارتباطات 100% موفقیت و یا شکست ما را در زندگی شکل می‌دهد؛

ارتباط موثر بر قرار کردن با کسانی که در کسب و کار ما تاثیرگذار هستند بسیار اهمیت دارد،

تا جایی که ما با ارتباطات می‌توانیم جلو ضررهای بیشتر را بگیریم و سودهای بیشتری را در کسب و کار خود ایجاد کنیم.

ارتباط با افرادی که در زمینه کاری ما قدرتمند عمل می‌کنند را اتصال می‌نامند،

این ارتباطات مانند اتصال به یک منبع قدرتمند الکترونیکی هست که باعث افزایش کارآیی موتور پولسازی ما می‌شود؛

اگر هر فرد ثروتمند و یا موفقی را ببینید، حتما متوجه می‌شوید که آنها در ارتباط با افرادی در سطح بالاتر هستند؛

با این اوصاف، اتصال، یا همان ارتباط برقرار کردن با این افراد کار آسانی نیست، اما با یادگیری تکنیک‌های ارتباط موثر می‌توانیم به راحتی دیگران را تحت تاثیر کلام و رفتار خود قرار دهیم و با ایجاد اتصال از تجربیات و قدرت نفوذ این دوستان در بازار کاری خود استفاده کرده و راحت‌تر به موفقیت و ثروت بیشتر برسید.

شاد موفق و پیروز باشید

سید محمدسعید میریونسی

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید