نجات یوسفِ درون

وقتی به آیات قرآن با دید تدبر و تعمق نگاه می‌کنیم، آگاهی‌ها و فهم‌هایی را درک می‌کنیم که برای زندگی روزمره ما بسیار مفید و کارساز است.

قرآن حقیقت زنده ایست که نه برای زمان پیامبر بلکه برای تمام زمان‌ها مفید و موثر است، و از آنجایی که ذات انسان، نیازمند به تذکر و یادآوری است، قرآن بهترین کلام از جانب خداوندگار جهان برای یادآوری و هدایت انسان است، و داستان‌های که از واقعیت زندگی پیامبران در آن آورده شده، بهترین منبع برای آگاهی و افزایش قدرت ایمان است.

چندی پیش به این فکر می‌کردم که چرا ما در زندان ذهن خود گیر کرده‌ایم و به ظاهر نمی‌توانیم از باورهای غلط و محدود کننده خود خلاص شویم! تا اینکه هدایتی از جانب الله یکتا بر من ایجاد شد و این هدایت، دریافت و آشنایی با آیه 33 سوره یوسف بود.

زمانی که حضرت یوسف بخاطر تمکین نکردن از دستور زلیخا به زندان افتاد، سال‌هایی زیادی گذشت و درد و رنج زندان او را خسته  نمود، و روی به پروردگار خود کرد و پرسید، پروردگارا من به چه جرمی در این گرفتاری افتاده‌ام؟! و خداوند به او وحی کرد، که تو خود خواستی در زندان باشی!! آن زمان که گفته شد یا تمکین کن و یا به زندان می‌افتی، گفتی، زندان مرا بسیار سزاوارتر است. و من نیز خواسته تو را برآورده ساختم.
و اگر گفته می‌شد خداوندگار من بهتر می‌داند چگونه از این شر و گرفتاری رهایی و نجات یابم، بهترین راه برای تو گشوده می‌گشت.

این آیات نشان می‌دهد که هرچه را ما بخواهیم خداوندگار عالم سریعا برآورده به خیر می‌سازد، چون “العبد یدبر و الله یقدر” انسان و عبد تدبیر(اندیشه و درخواست) می‌کند و خداوند همواره برآورده می‌سازد.

پس اگر در زندگی دچار گرفتاری هستیم  و یوسفمان را درون زندان می‌بینیم، اینها همه بخاطر نداشتن آگاهی از مکانیزم کارکرد جهان هستی است. و اینکه من چقدر به خدای خودم در همه شرایط ایمان دارم و اعتماد می‌کنم، به همان اندازه در زندگی بهره می‌برم.

در این لایو آگاهی‌هایی مطرح شده است که قطعا با دریافت آنها و توجه به آنها می‌توانیم در زندگی با آرامش بیشتری به خواسته‌های خود برسیم، به همین منظور پیشنهاد می‌کنم این پادکست را بارها و بارها گوش دهید که تکرار مطالب باعث ثبت شدن بهتر در ذهن می‌شود و چیزی که ذهن بپذیرد و در ضمیرناخودآگاه حک شود، موثر می‌گردد.

دوستت دارم
سید محمدسعید میریونسی
نویسنده کتاب DNA موفقیت

اشتراک گذاری:
دانلود فایل
  • درصورت مشکل در دانلود پادکست ما را در جریان بگذارید.

پسورد فایل :

دیدگاهتان را بنویسید