صبر و صلاه

و الله فرمود: در سختی‌ها و شداید زندگی با صبر و صلاه استقامت ورزید و صبور باشید که یاری خداوند نزدیک است.

اگر بدانیم که در هر لحظه خداوندگار یکتا همراه ما هست و یاد و نام او آرامبخش قلب‌ها می‌باشد و نتیجه هر عمل ما را به نیکویی و خیر پاداش می‌دهد و هیچ ذره‌ای از اعمال و ایمان ما را ذایل نمی‌گرداند،
آنگاه آرامشی بر قلب ما می‌نشیند که هم جنس خود خداوند است.

قلبی که صبور باشد در شداید و روزهای سخت زندگی به راحتی از آرامش درونی خود بهره می‌برد و زندگی بیرونی را مطابق آرامش درونی‌اش حل می‌کند، زیرا دنیای درون و بیرون ما بهم متصل است.

یادمان باشد وقتی در ذهنمان قدرت را از دیگران می‌گیریم و به الله یکتا می‌دهیم، آنگاه زندگیمان سراسر پر از رحمت و راحتی می‌گردد.
زیرا خداوند قادرترین است و عالم‌ترین، او هم می‌داند که من چه می‌خواهم، هم می‌تواند به بهترین نحو مرا به خواسته‌هایم برساند و هم دوست دارد که من به خواسته‌هایم برسم، زیرا با تحقق رویاهای ما دنیا گسترش می‌یابد و این یعنی، صبر کن، یاری خدا نزدیک است.

خودش فرموده، کسی که به من ایمان می‌آورد و سپس صبر و استقامت می‌ورزد، نه اندوهگین می‌شود و نه ترسی بر او هست، چرا که خداوند وکیل روزی‌ده بندگانش است، و او بهتر می‌داند و می‌تواند تو را از شر مشکلات ایجاد شده زندگی‌ خلاصت کند، که او چه خوب پروردگار و وکیل تبرئه کننده ای است.

باور کنید هرچقدر در زندگی به او بیشتر ایمان بیاوریم بیشتر از مواهبی که بدون هیچ منتی در اختیارمان قرار داده بهره می‌بریم. و چه خوب است که هر لحظه به الله یکتا ایمان بیاوریم که اوست همه‌ی حی و حاضری که همیشه بوده و هست و خواهد بود.

و قلبی را که با یاد و نام او آرام می‌کنی از صبری فراوان و قدرتمند بهره می‌برد، و آنگاه شاهد باز شدن درهایی می‌شوی که هیچکس قدرت گشودنشان را نداشته! چرا که خداوند بر هر کاری توانا است.

و الیس الله بکاف عبده ؟! و آیا خداوند برای بنده‌اش کافی نیست؟!

دوستت دارم
سید محمدسعید میریونسی
مدرس ارتباطات کوانتومی
نویسنده کتاب DNA موفقیت

اشتراک گذاری:
دانلود فایل
  • درصورت مشکل در دانلود پادکست ما را در جریان بگذارید.

پسورد فایل :

دیدگاهتان را بنویسید