ذهن و سلامتی

در آزمایش‌ها و تحقیقات علمی متعددی ثابت شده است که ذهنیت ما بر فیزیولوژی بدن ما تاثیر می‌گذارد.

شاید قوی‌ترین و در عین حال عجیب‌ترین یافته بشر در طی این سال‌ها همین باشد که انسان می‌تواند با تغییر تفکرات خود، سطح متابولیسم بدن خود را تغییر دهد و این امر اگر به صورت کنترل شده صورت پذیرد، می‌توان، هر نوع بیماری را طی مدت زمانی، از بدن خود دفع کنیم!

در واقع خداوندگار عالم، ما و بدن ما را بسیار هوشمندانه آفریده! به گونه‌ای که ما هم می‌توانیم با ذهنیت و رفتار خود، بدن خود را از حالت تعادل خارج کنیم و دچار بیماری‌های متعددی گردیم (آنجا که خشم و ناراحتی وجودمان را در می‌گیرد)! و هم خود ما می‌توانیم با تمرکز و تعمق و مدیریت ذهنمان، بدنمان را از شر بیماری‌های بوجود آمده خلاص کنیم (آنجا که فارغ از اتفاق‌های بیرونی، از درون آرامش خود را مورد توجه قرار می‌دهیم)!

بگذارید مثالی برای شما بزنم، وقتی قسمتی از پوست دست ما زخم می‌شود، پس از مدتی بدون اینکه ما توجه خاصی داشته باشیم، محل زخم، ترمیم می‌شود و حتی گاهی، اصلا جای آن هم معلوم نمی‌باشد! این دقیقا همان هوشمندی هست که در بدن ما وجود دارد، این هوشمندی باعث کنترل تمام سیستم متابولیسم و کارکرد اندام‌های مختلف بدن ما مانند قلب و ریه و کلیه و معده و … می‌شود.

آیا ما بر روی پلک زدن، نفس کشیدن، بلع و هضم غذاها، و ضربان قلب و گردش خون خود بصورت کاملا آگاهانه اشراف و مدیریت داریم؟! و آیا مگر به غیر از این است که تمام این اعمال توسط هوش درونی بدن ما کنترل و هدایت می‌شود؟

پس با همین مثال‌ها کافی است که بدانیم و درک کنیم، بدن ما بسیار هوشمند و قدرتمند آفریده شده است.

و جالب‌تر اینکه خداوند قوی‌ترین ارتش را برای محافظت بدن ما آفریده، در شبانه روز، بیشمار انگل‌ها و باکتری‌ها و میکروب‌هایی که از محیط به بدن ما وارد می‌شوند توسط سیستم دفاعی بدنمان، حذف و دفع می‌شوند!
دانشمندان زیستی ثابت کرده‌اند که در بدن همه ما رادیکال‌های آزادی وجود دارد، که باعث انواع بیماری‌های وخیم می‌شود، اما هر روزه با دفع آنها بدون اینکه بدانیم، بدن ما در سلامتی و صحت کامل است.

اینها نمونه‌های کوچکی از قدرتمندی و هوشمندی بدن ما را نشان می‌دهد که همه اینها از لطف خدای مهربان ما هست، که برای همین یک مورد اگر سال‌های عمرمان را به تشکر بپردازیم کم است!

اما جالب‌تر آنکه متخصصین علم عصب‌‌شناسی با اسکن‌های مغزی و انواع آزمایش‌ها ثابت کرده‌اند که نوع نگرش افراد به مسائل زندگی و آرامش درونی آنها باعث سلامتی و قرار گرفتن انسان در سطح پایداری از کارکرد صحیح و همیشگی بدن می‌شود.
و ثابت کرده‌اند که مراقبه و مدیتیشن چه نقش بزرگی در ایجاد و بالا رفتن سطح سلامتی جسم می‌باشد.

حالا این تحقیقات علمی را با نگرش خود از سلامتی تلفیق کنید و بدانید هر باوری که شما نسبت به قدرت دفاعی بدن خود دارید در زندگی شما متجلی می‌شود. چرا که ذهنیت بر جسم همیشه اثر می‌گذارد و به میزانی که ما عاشق خودمان هستیم و همواره خود را فارغ از هر اتفاق و مسئله‌ای دوست داشته باشیم، این عشق و مودت به خویشتن ما را در سطح فرکانسی روانی قرار می‌دهد که همواره خیر و برکت و سلامتی، سهم جسم و جان و زندگی ما هست.

می‌خواهم به شما دوست عزیز دو کتاب را معرفی کنم که ضمن شنیدن این پادکست، باور خود را بر قدرتمندی جسمتان نسبت به انواع بیماری‌ها در زندگی افزایش دهید و بدانید که همه چیز از درون شما شروع می‌شود.

1. کتاب شفای زندگی خانم لوئیز هی
2. کتاب ماورای طبیعی شدن آقای دکتر جو دیسپنزا

این دو کتاب مطالب علمی و متافیزیکی را مطرح کرده‌اند که با مطالعه آنها بر افزایش سطح آگاهی شما در خصوص قدرتمندی سیستم دفاعی و هوشمندی بدن شما می‌افزاید.
به امید روزی که آگاهانه همه جنبه‌های زندگی خود را بر دست بگیرید و به قدرت ذهن خود واقف شوید.

دوستت دارم
سید محمدسعید میریونسی
مدرس ارتباطات کوانتومی
نویسنده کتاب‌ DNA موفقیت

اشتراک گذاری:
دانلود فایل
  • درصورت مشکل در دانلود پادکست ما را در جریان بگذارید.

پسورد فایل :

دیدگاهتان را بنویسید