وبلاگ

دوچرخه خودت را بران !

در زندگی ما، همیشه افرادی هستند که چشم بسته ولی آگاهانه در حال سقوط به چاهند! چاهی که خودشان با تصمیمات خود در زندگی ایجاد کرده‌اند!
در این موارد هرچقدر هم بخواهیم آنها را بیدار کنیم، موفق نمی‌شویم!

زیرا کسی که خواب هست را می‌توان با صدا زدن بیدار کرد ولی کسی که خودش را به خواب زده است نمی‌توان به هیچ وجه هوشیار کنیم!

ما در زندگی فقط می‌توانیم به کسانی کمک کنیم، که خودشان آماده پذیرش نظرات و کمک ما باشند! وگرنه کمک‌های ما نه تنها موثر نیست بلکه، اگر این افراد به سختی بیوفتند، دلیل شکست خود را گردن ما می‌اندازند!

ما در زندگی فقط می‌توانیم به خودمان و کسانی کمک کنیم که آگاهانه در پی راه حل مسائلشان می‌گردند و از ما کمک می‌خواهند.

زیرا فردی که خودش درخواست کمک می‌کند، قطعا بدون هیچ گارد ذهنی، آماده پذیرش هست و در حل مسائل خود از راهنمایی‌های ما استفاده می‌کند.

اساسا قرار نیست ما رابین‌هود و نجات دهنده دیگران باشیم!

ما حتی به کسانی که آگاهانه از ما کمک می‌خواهند، نهایت می‌توانیم راهنمایی کنیم، ولی باید به آنها یادآوری کنیم که مسئولیت اجرای و نتایج تصمیمات خودشان را بپذیرند.
همانطور که گفتم، در درجه اول ما مسئول ساختن زندگی خود هستیم و اجازه دهیم دیگران هم این مسئولیت را برای زندگی خود داشته باشند.

زندگی ما مانند سفری است که قرار است با طی کردن این سفر و مواجه شدن با مسائل و حل آنها، به درجات کمال برسیم، و در همه ابعاد رشد و پیشرفت کنیم.

در این بین همانطور که انتظار داریم، فقط زمانی که از ما درخواست کمک شد، باید اقدام کرد،
در نتیجه ما هم اگر با مسائل دشوار رو به رو شدیم، باید از دیگران کمک بگیریم‌.
اما تصمیم نهایی با خود ما هست و همیشه مسئولیت تصمیمات خود را می‌پذیریم.

توجه به حل مسائل دیگران، توجه به دوچرخه راندن آنهاست!

گاهی ما تا جایی برای مسائل دیگران وقت و انرژی می‌گذاریم که حواسمان از دوچرخه سواری خودمان پرت می‌شود و در نتیجه چاله‌های پیش روی زندگی خود را نمی‌بینیم و دچار مسائل و مشکلات بزرگتر می‌شویم.

پس در زندگی اول از همه باید ناجی و فرمانده زندگی خودمان باشیم و در وهله دوم باید تنها به کسانی کمک کنیم که از ما آگاهانه درخواست کمک می‌کنند.

و اگر بتوانید این رفتار جدید را در خود ایجاد کنید، مطمئن باشید در زندگی از آرامش بیشتری بهره می‌برید.

دوستت دارم
سید محمدسعید میریونسی
مدرس ارتباطات کوانتومی
نویسنده کتاب DNA موفقیت

اشتراک گذاری:
دانلود فایل
  • درصورت مشکل در دانلود پادکست ما را در جریان بگذارید.

پسورد فایل :

دیدگاهتان را بنویسید