آزاد اندیشی

زمانی که تصمیم می‌گیریم زندگی خود را تغییر دهیم، اول از همه باید از شر خرافات و تعصباتی که سالیان دراز گریبانِ اندیشه‌های ما را گرفته است رها شویم، و یادمان باشد که موفقیت زمانی حاصل می‌شود که متفاوت از همه گذشته خود فکر کنیم و خوب‌تر تصمیم بگیریم و بزرگتر اقدام کنیم.

تعصبات حاصل تقلید کورکورانه است، و کسی که تعصب بر آموخته‌های خود دارد روزی با برخورد با اولین اختلاف نظر سرسختانه و دیدن دلایل منطقی، از هم می‌پاشد و بجای تغییر در افکارش، کل هویت خود را متلاشی می‌کند.

یادتان باشد که باورها، اقدامات، افکار و احساسات شما، همان هویت شما هستند که با تعصبات بی‌جا این هویت از شما فردی با افکار بسته می‌سازد.
نیاز جامعه امروز، نگرش همه جانبه است، وقتی با دیدی 360 درجه به اتفاق‌ها، باورها و اعتقادات خود بنگیرید، و منصفانه به دور از تعصبات عقیدتی و قومی قبیله‌ای آنها را تحلیل کنید، مطمئنا می‌توانید راه‌های روشن‌تر را بیابید و با هدایتی که از جانب پروردگار می‌شود، زندگیتان را به طرز دلخواهتان رشد دهید.

هرگاه به این حقیقت برسید که بدون تعصب بر افکار خود متمرکز باشید و نیازی به اجبار دیگران در قبول افکارتان نکیند و به کل از بحث و مجادله دوری کنید، قطعا می‌توانید ذهن و زندگی آرام‌تری را تجربه کنید و به راحتی به خواسته‌های خود برسید.

دوستت دارم
سید محمدسعید میریونسی
نویسنده کتاب DNA موفقیت

اشتراک گذاری:
دانلود فایل
  • درصورت مشکل در دانلود پادکست ما را در جریان بگذارید.

پسورد فایل :

دیدگاهتان را بنویسید